Vychází debutové album mé rapmetalové kapely Monaste

01.05.2019

S hudebníky z Kladenska jsme připravili zběsilé a tvrdé album Rány od krys. Celé jsem ho textoval a objevuje se na něm i můj hlas.

Tisková zpráva:

Rapmetalová kapela Monaste dala svému prvnímu albu název Rány od krys. Nahrávala ho ve svém domácím studiu pod vedením producenta, skladatele a kytaristy Jakuba "Bečwyho" Bečváře, známého i díky svému působení v hardcorové skupině Jarraraca. Skladby otextoval a ve vybraných pasážích na desce rapuje hudební publicista, spisovatel a moderátor Jiří Štraub. Do studiového projektu se zapojil i zpěvák Tomáš Weigl. Ve dvou písních si zahostoval rapper a DJ Matego.

"Dlouho jsem nahrával čistě instrumentální alba. V létě 2018 mě pak oslovil Jiří Štraub s tím, že má nějaké písňové texty, které by se hodily k mým skladbám. Tak začala tvorba debutového alba našeho projektu," říká Jakub Bečvář. "Líbilo se nám propojování tvrdých kytar a rapu. Hudebně se pohybujeme někde na pomezí hardcore punku a thrash metalu. Jedna skladba má dokonce horrorcoreový ráz," dodává Jiří Štraub.

Album skupina vydala jen digitálně. Již nyní je dostupné na iTunes, Spotify a mnoha dalších službách. Fanoušci si ho mohou i bezplatně stáhnout.