Aktuality

 

Legendární český časopis XB-1, zasvěcený fantasy, science fiction a hororu, vydal v lednu moji surrealisticko hororovou povídku Tygře, tys mi lhal. Bohužel jsem se o publikaci textu dozvěděl později a číslo již v trafikách není. Není se ale čeho bát, s Tygrem se určitě ještě setkáte, stačí sledovat moje stránky.

Rockové pohádky jsme řádně pokřtili v RockOpeře Praha 4. října 2018 po rockové opeře Romeo & Julie. Samozřejmě dětským šampaňským. Za kmotry nám šli Romeo Honza Tláskal, oslavenec Josef Kiliján, skladatel a klávesista Milan Steigerwald a malí, ale velmi talentovaní mistři světa v Kung Fu, kteří nám svou performancí naprosto vyrazili dech!

Foto:...

RockOpera Praha uvádí 4. října znovu rockovou operu Romeo & Julie, tentokrát ovšem s novým obsazením. Při té příležitosti se tvůrci Rockových pohádek konečně rozhodli pokřtít svoji knihu přímo na jevišti před zraky stovek diváků! Návštěvníci zhlédnou nadupané představení a pak řádně oslaví křest.

Rockové pohádky pro malé rebely, tak se jmenuje nová kniha hudebního publicisty Jiřího Štrauba. Obsahuje devět příběhů ilustrovaných jednou z dvorních výtvarnic divadla RockOpera Praha, Terezou Doležalovou, a dala si za úkol dát dětem tuzemských rockerů vlastní zvířecí pohádkový svět, který žije hlavně pro rockovou muziku. Publikace ovšem není...

Organizátoři RockOpera RiverFestu, konaného 13. a 14. července 2018 v Českém Šternberku, Jiří Špalek a Jana Hemelíková a zpěvák Viktor Dyk mluvili 9. července v pořadu České televize Dobré ráno také o Rockových pohádkách pro malé rebely. Jiří Štraub a Martin Kučera z kapely Čardáš klaunů totiž vystoupí na festivalu se svým pořadem, jenž si...

Pod záštitou RockOpery Praha Jiří Štraub opět vystoupí s autorským čtením z knihy Rockové pohádky pro malé rebely. Stane se tak 9. června 2018 na Dětském dni pořádaném na pražském Střeleckém ostrově. Mimo čtení čeká návštěvníky další bohatý program.

26. dubna 2018 jsme se po delší době opět podívali do RockOpery Praha. Přečetli jsme tam pohádky O domýšlivých kravách, které zpívaly sbory a O lvovi, který málem přišel o řev, s malířem Danielem Krejbichem jsme pokřtili sešitové vydání druhého jmenovaného příběhu a s Martinem Kučerou si zazpívali nějaké písničky od kapely Čardáš klaunů.

Jiří Štraub a Martin Kučera si pro návštěvníky programu RockOpery Praha v rámci akce Prahy 7 Máme otevřeno připravili další čtení z chystané knihy Rockové pohádky pro malé rebely. Akce proběhne ve čtvrtek 26. dubna 2018.

Autor Jiří Štraub prozradí Davidovi Zbavitelovi v pořadu Rock Special na TV REBEL spoustu nových informací o připravované knize Rockové pohádky pro malé rebely a o v souvislosti s ní probíhající hithitové kampani. Čeká na vás samozřejmě i nálož parádní muziky! To nelze vynechat! :)